2FA (Two Factor Authentication) dviejų faktorių autentifikacija

2FA yra papildomas saugos sluoksnis, naudojamas užtikrinti, kad žmonės, bandantys pasiekti tam tikrą internetinę paskyrą, būtų tie, kurie tikrai turi galimybę patekti. Pirmiausia vartotojas įveda savo vartotojo vardą ir slaptažodį. Tada, užuot iš karto gavę prieigą, jie privalo pateikti papildomą saugumo informaciją. Ši antra informacijos dalis gali būti iš šių kategorijų:

  • Kažkas, ką žinote: Tai gali būti asmens identifikavimo numeris (PIN), slaptažodis, atsakymai į „slaptus klausimus“ arba konkretus klavišų paspaudimo modelis
  • Tai, ką turite (arba jums priklauso): tai gali būti kredito kortelė, išmanusis įrenginys
  • Tai, kas esate: ši kategorija yra šiek tiek pažangesnė ir gali apimti biometrinį pirštų atspaudų modelį, rainelės skenavimą, veido atpažinimą arba balso “atspaudą”

Su 2FA galimas kompromisas tik vienas iš šių veiksnių neatvers sąskaitos. Taigi, net jei slaptažodis pavogtas arba telefonas pamestas, tikimybė, kad kas nors kitas turės jūsų antrojo faktoriaus informaciją, yra labai maža. Pažvelgus kitu kampu, jei vartotojas teisingai naudoja 2FA, svetainės ir programos gali labiau pasitikėti vartotojo tapatybe ir atrakinti abonementą suteikiant papildomų naudų ir/ar patogumo.

Komentarai
Siekdami, kad naršymas mūsų interneto puslapiuose būtų kuo patogesnis, naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Supratau” Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite „DocLogix” Privatumo politikoje.