CityBee duomenų nutekėjimas.

Jeigu per CityBee nutekėjo mano asmeniniai duomenys, ar man reikia sunerimti?

Iš panikos kilusios socialinėje erdvėje, kurią žmonės pradėjo kelti, norime apžvelgti situaciją ramiai, be panikos, pateikdami kelis paprastus būdus vidinei ramybei užtikritni.

Kokių duomenų reikia, kad paimtų kreditą jūsų vardu?

Tam, kad paimtų kreditą jūsų vardu yra reikalingi tokie asmens duomenys: Vardas, pavardė, asmens kodas (papildomai asmens dokumento identifikacinis numeris dar kartais naudojamas),  jūsų kvalifikuotas elektroninis parašas (šiuo atvėju tinka Smart-ID ar mobilus parašas) arba atlikti nuotolinę įdentifikaciją veido atpažinimo būdu GYVAI, kur reikia parodyti savo asmens tapatybės dokumentą, savo veidą, jį pasukinėti ar paskaityti kažkokį tekstą. Taip pat reikia prieigos prie banko sąskaitos jūsų vardu ir t.t. Kitaip tariant TIK su jūsų vardu, pavardę ir asmens kodu, padaryti žalą yra ganėtinai sudėtinga.

Taip pat nutekino ir mano slaptažodžius ar jie saugūs?

Pagal CityBee pranešimą, slaptažodžius nutekino HASH formatu, vadinasi jeigu jūsų slaptažodis yra laba123m, sukčiai gavo kažką panašaus į hk8h5hngg85n581n5t86n151… kas paprastam žmogui nedaro jokios naudos, kompiuteriai teoriniame lygmenyje gai “iššifruoti” jūsų slaptažodį. Tačiau tik labai teoriniame lygmenyje. Tačiau kalbant realiai, beveik nėra galimybių, kad jūsų slaptažodis nebūtų “nulaužtas” jau anksčiau. Saugumo sumetimais, rekomenduojame pasikeisti CityBee naudojama slaptažodį, jeigu tokį pati naudojate savo el. pašte taip pat vertėtų pagalvoti apie naują. Visiems be išimties rekomenduojama naudoti 2FA  autentifikaciją, kas apsaugos dar labiau.

Ar man reikia bijoti dėl to?

Lengvai šaržuojant, patys jautriausi duomenys, kuriuos galimai gavo sukčiai,  yra jūsų amžius, jei prisistatote kitiems, kad esat jaunesnis/jaunesnė. Taip pat namų adresas, kuris  taip pat yra gana jautrus duomuo. Tačiau gaila, jo nepakeisite taip lengvai nors ir nematome tam tikslo.

Ką daryti, kad užtikrinti pilną saugumą ?

  • Jeigu Jūsų “Citybee” slaptažodis sutampa su kitų paskyrų slaptažodžiais pvz.: Gmail, kuo greičiau jį pasikeiskite ir aktyvuokite 2FA.
  • Užeikite į ManoCreditInfo (https://www.manocreditinfo.lt/) užsiregistruokite ir pasirinkite “Mano apsauga”. Kairėje pusėje pamatysite laukelį “Nenoriu kredito” ir pažymėkite varnelę ant kreditų kurių nepageidaujate gauti “Smulkieji (“greitieji”) kreditai” ir suveskite saugos kodą ir išsaugokite pasirinkimą.
  • ManoCreditInfo galite užsisakyti paslaugą “Apsaugok savo tapatybę visus metus” už 14.95€. (Daugiau informacijos: https://www.manocreditinfo.lt/Pasl…/apsaugok-savo-tapatybe)
  • Jeigu pavyks prisjungti prie “Citybee” paskyros, pašalinkite kredito korteles duomenis.
Komentarai
Siekdami, kad naršymas mūsų interneto puslapiuose būtų kuo patogesnis, naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Supratau” Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite „DocLogix” Privatumo politikoje.