Dėl pasikeitimų ADOC-V1.0 specifikacijoje nuo liepos 1 d.

Mieli Klientai,

Informuojame, kad nuo 2019 m. liepos 1 d. įsigalios nauja ADOC-V1.0 specifikacijos 14 ir 16 priedų redakcija (Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2019 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. VE-6), kurioje nurodyta, kad keičiasi leidžiami elektroniniams parašams formuoti naudojami algoritmai. Iki šiol pagal ADOC-V1.0 specifikaciją, elekroniniams parašams formuoti buvo naudojami SHA1 arba SHA256 duomenų santraukos sudarymo bei pasirašymo algoritmai.

 

Kas keičiasi?

Naujoje ADOC specifikacijos redakcijoje SHA1 algoritmas laikomas pažeidžiamu ir nebesaugiu, todėl išbrauktas iš leidžiamų naudoti algoritmų sąrašo. SHA1 nuo 2019 m. liepos 1 d. nebenaudotinas.  

 

Ką tai reiškia?

Tai reiškia, kad dokumentai, pasirašyti po 2019 m. liepos 1 d. naudojant SHA1 algoritmą bus negaliojantys. Dokumentai turi būti pasirašomi, naudojant SHA256 santraukos sudarymo bei pasirašymo algoritmus.

 

Kokį SHA algoritmą naudoja „DocLogix“?

„DocLogix“ paruošė sprendimus, kurie įgyvendina šios specifikacijos pakeitimus ir sistemoje pradedamas naudoti SHA256 duomenų santraukos sudarymo ir pasirašymo algoritmai. Gauti dokumentai, suformuoti su SHA1 algoritmu po 2019 m. liepos 1 d., bus vaizduojami kaip negaliojantys (raudonai).

Neįsidiegus sprendimų, nuo 2019 m. liepos 1 d. „DocLogix“ sistemoje nebus galima sukurti SHA1 algoritmais paremtų elektroninių parašų arba gali būti kuriami nevalidūs elektroniniai dokumentai suformuoti su SHA1 duomenų santraukos sudarymo bei pasirašymo algoritmais*.

 

Rekomenduojami veiksmai Klientams

Klientams, turintiems 11-tą ir 12-tą „DocLogix“ sistemos versijas

Kviečiame iš anksto registruotis į „DocLogix” techninės priežiūros skyrių arba į jūsų organizaciją kuruojantį klientų aptarnavimo vadovą.

Klientams, turintiems 10-tą ir žemesnes „DocLogix“ sistemos versijas

Rekomenduojame susisiekti su jūsų organizaciją kuruojančiu klientų aptarnavimo vadovu arba el. paštu sales@doclogix.lt

 

Kontaktai

„DocLogix” techninės priežiūros skyrius:

el.p. support@doclogix.lt , tel.+370 5 2745859.

Prisijungimas prie „DocLogix” priežiūros skyriaus portalo: http://support.doclogix.lt

Klientų aptarnavimo vadovai: sales@doclogix.lt

 

*Veikimas priklauso nuo įdiegtos „DocLogix“ sistemos versijos ir įdiegtų atnaujinimų.

Komentarai
Susisiekite su mumis

Norėtumėte sužinoti kaip „DocLogix“ gali padėti Jūsų organizacijai? Susisiekite su mumis, užpildydami žemiau esančią formą.

Siekdami, kad naršymas mūsų interneto puslapiuose būtų kuo patogesnis, naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Supratau” Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite „DocLogix” Privatumo politikoje.