Elektroniniai dokumentai ir jų specifikacijos: kokias ADOC ir PDF-LT versijas palaiko „DocLogix“?

Bendraudama su klientais dažnai sulaukiu klausimų apie elektroninius
dokumentus ir jų specifikacijas: kokias versijas palaiko „DocLogix“ sistema? Ar galima „DocLogix“ sistemoje rengti dokumentus pagal ADOC-V2.0 ir pagal PDF LT-V1.0 specifikacijas? Kada bus palaikomos naujesnės versijos? Šiame straipsnyje atsakysiu į jūsų klausimus ir pateiksiu išsamius paaiškinimus.

 

  •  „DocLogix“ sistema ADOC-V1.0 specifikaciją atitinka nuo „DocLogix 2010 SP1“ versijos. Tai reiškia, kad pagal ją rengti dokumentus gali VISI mūsų klientai.
  •  ADOC-V2.0 specifikacijos „DocLogix“ sistema kol kas nepalaiko. Kodėl?
    Nes vis dar nėra įsigaliojęs reikalavimas įstaigoms priimti ADOC-V2.0 specifikacijos elektroninius dokumentus. Toks įsipareigojimas atsiras tik nuo 2018 m. sausio 1 d. Be to, išlieka didelė tikimybė, jog į įsipareigojimą bus įtraukta šiuo metu rengiama ADOC-V3.0 specifikacija, o ADOC-V2.0 paprasčiausiai nebebus palaikoma.

 

Atkreipiu jūsų dėmesį, kad iki 2018 m. sausio 1 d. viešojo sektoriaus įstaigoms
privalomai priimti reikia tik ADOC-V1.0 specifikacijos elektroninius dokumentus.

 

  •  PDF-LT-V1.0 specifikacija palaikoma nuo „DocLogix 2016“ versijos ir visi mūsų klientai jau gali rengti, pasirašyti ir priimti elektroninius dokumentus, atitinkančius šią specifikaciją.
  • Tačiau remiantis Lietuvos vyriausiojo archyvaro rekomendacija, viešojo sektoriaus įstaigoms (biudžetinėms įstaigoms) nerekomenduojama rengti ir priimti elektroninių dokumentų atitinkančių šią specifikaciją. Nes Valstybės archyvas taip pat nėra numatęs kaupti tokių dokumentų. Tai yra, jei viešojo sektoriaus įstaiga rengia ar priima ilgo saugojimo dokumentus parengtus pagal šią specifikaciją, tai perduoti saugojimui į valstybės archyvą tokių dokumentų negalės. Taigi, jei rengiamas dokumentas bus siunčiamas į viešojo sektoriaus įstaigas, geriausia dokumentą rengti pagal ADOC-V1.0 specifikaciją.

Esate privatus juridinis ar fizinis asmuo? Apribojimai keistis PDF-LT V1.0 specifikaciją atitinkančiais dokumentais jums negalioja. Apribojimai taikomi tik viešojo sektoriaus įstaigoms. Bet dar kartą atkreipiu dėmesį, kad visi „DocLogix“ klientai, naudojantys 2016 metų „DocLogix“ versiją, turi galimybę kurti ir valdyti dokumentus pagal PDF-LT-V1.0 specifikaciją. Ir pabaigai, noriu pabrėžti, kad VISI „DocLogix“ klientai turės galimybę kurti ir valdyti elektroninius dokumentus pagal ADOC-V2.0 specifikaciją, kai tik toks reikalavimas įsigalios.

 

Turite daugiau klausimų apie elektroninį parašą, elektroninių dokumentus ar jų specifikacijas? Rašykite el. paštu info@doclogix.lt

Komentarai
Apie autorių
Kristina Petrylė
Kristina Petrylė

Kristina Petrylė su dokumentų ir procesų valdymo sistema „DocLogix“ dirba daugiau nei 5 metus. Jos veikla apima klientų konsultavimą, jų poreikių analizę, specifikavimą ir pokyčių sistemoje inicijavimą. Kaip teigia pati Kristina, jos darbo tikslas – savo žinių bei patirties pagalba padėti klientams susidraugauti su sistema ir taip palengvinti jų darbą. Taip pat Kristina veda produkto mokymus. O 2014 m. Vilniaus Universitete, Komunikacijos fakultete, ji dėstė paskaitų ciklą apie „DocLogix“ sistemą.

Siekdami, kad naršymas mūsų interneto puslapiuose būtų kuo patogesnis, naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Supratau” Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite „DocLogix” Privatumo politikoje.