Kas yra laiko žymos?

 

Laiko žymos (angl. „time stamp“) – tai konkrečių duomenų egzistavimo tam tikru momentu įrodymas.

 

Ką suteikia ši paslauga?

Elektroninės formos duomenys tam tikru laiku yra susiejami su kitais elektroninės formos duomenimis ir tokiu būdu sukuriamas įrodymas, kad pastarieji tuo metu egzistavo. Laiko žymos yra plačiai naudojamos skaitmeniniam pasirašymui ar dokumentų archyvavimui.

Elektroninės laiko žymos palengvina elektroninio parašo galiojimo patikrinimą pasibaigus kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikato galiojimui.

 

Ar saugūs duomenys, patvirtinti laiko žymomis? 

Doclogix siūloma laiko žymėjimo paslauga yra apsaugota naudojant skaitmeninį parašą, tai reiškia, kad niekas negali pakeisti duomenų, kai jie yra įrašyti ir patvirtinti laiko žyma.

DocLogix laiko žymos atitinka eIDAS reikalavimus kvalifikuotoms elektroninėms laiko žymoms. Laiko žymėjimo paslauga pateikia saugią ir patikimą informaciją, suderinamą su tarptautiniais standartais (RFC 3161).

 

Laiko žymų specifikacija

Parašo lygio pakėlimui pagal ADOC-V1.0 specifikaciją reikalingas laiko žymų kiekis:

XAdES-T ir C lygio parašui – 1 laiko žyma;

XAdES-X-L lygio parašui – 2 laiko žymos.

 

Ant PDF parašo tipo taip pat gali būti dedamos laiko žymos. DocLogix sistemoje galimas pasirinkimas –  dėti ar nedėti laiko žymas.

 

Pagrindiniai klausimai apie laiko žymas DocLogix sistemoje:

  • Kokiu transportu vyktų transakcijos?
    • Laiko žymų paslaugomis suteikiama prieiga pagal IP adresą, HTTP protokolu.
  • Kokie nustatymai atliekami sistemose?
    • Konfigūraciniai.
  • Ar reikėtų papildomų kodo diegimo darbų?
    • Ne, nereikėtų.

Dėl platesnės informacijos apie laiko žymų įsigijimą kreipkitės į su Jumis dirbantį DocLogix klientų vadovą arba bendruoju el.paštu sales@doclogix.lt

 

Komentarai
Susisiekite su mumis

Norėtumėte sužinoti kaip „DocLogix“ gali padėti Jūsų organizacijai? Susisiekite su mumis, užpildydami žemiau esančią formą.

Siekdami, kad naršymas mūsų interneto puslapiuose būtų kuo patogesnis, naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Supratau” Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite „DocLogix” Privatumo politikoje.