„Mobile-ID“ skaitmeniniam elektroninių dokumentų pasirašymui

Kas yra „Mobile-ID“ – mobilus parašas?

 

„Mobile-ID“ (buvęs mobilusis parašas)  – tai elektroninės tapatybės paslauga, kurios naudojimas įmonėse leidžia lengvai ir saugiai atpažinti klientą bei pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

 

„Mobile-ID“ privalumai

„Mobile-ID“ – įrankis, pasižymintis patogumu ir paprastumu. Mobilūs parašai yra galiojantys ir pripažįstami visose ES valstybėse – jie turi tokią pačią teisinę galią kaip ir parašai, pasirašyti ranka. Šiuo įrankiu naudotis gali Lietuvos Respublikos piliečiai bei asmenys, turintys lietuvišką asmens kodą ir leidimą gyventi Lietuvoje.

„Mobile-ID“ telefone leidžia naudotis tomis elektroninėmis paslaugomis, kurios būtų galimos su tapatybės kortele – prisijungti prie e.sistemų, pasirašyti dokumentus, tvirtinti operacijas ir pan.

 

Kur galima panaudoti „Mobile-ID“?

  • Bankų sistemose;
  • LT institucijose (VĮ Registrų centras, Sodra, VMI ir kt.);
  • Dokumentų pasirašymo sistemose;
  • Valstybinėse sistemose.

 

Jungiantis prie sistemų nereikalaujama slaptažodžių ar kodų kortelių. Tai sprendimas, kuriam naudojama tik SIM kortelė, interneto ryšys bei telefonas.

 

Privalumai verslui

  • supaprastina naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis;
  • didina elektroninių paslaugų saugumą ir patikimumą;
  • leidžia pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu.

 

Supaprastina naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis

Įjungę autentifikavimą mobiliuoju parašu, galite tiesiogiai ir saugiai teikti paslaugas visiems „Mobile-ID“ turėtojams be išankstinės registracijos. Tai patogu ir vartotojams, nes jiems nereikia atsiminti skirtingų vartotojo vardų ar slaptažodžių – visoms paslaugoms galioja ta pati identifikavimo priemonė.

 

Padidina elektroninių paslaugų saugumą ir patikimumą

Elektroninis atpažinimas „Mobile-ID“ keliais atžvilgiais yra geresnis ir saugesnis nei vartotojo vardas ir slaptažodis. Autentifikuodami „Mobile-ID“ galite būti tikri, kad iš dokumento gauti teisingi duomenys ir dokumentas yra tinkamo asmens rankose – taip sumažinama paslaugų teikėjo rizika gauti iš vartotojo melagingą informaciją.

 

Leidžia pasirašyti dokumentus elektroniniu būdu

„Mobile-ID“ parašo paslaugos naudojimas skaitmeniniam pasirašymui – patogu ir greita, nes leidžia atlikti operacijas, kurioms anksčiau tekdavo naudoti ranka rašytą parašą. Dabar tai galima atlikti elektroniniu būdu ir be popieriaus. Elektroniniai parašai, suteikiami su šia paslauga, prilygsta ranka rašytiems parašams Europos Sąjungoje (Kvalifikuotas elektroninis parašas –pagal ES eIDAS reglamentą).

 

Kaip pradėti naudotis „Mobile-ID“?

Mobilusis elektroninis parašas („Mobile-ID“) išduodamas mobiliojo ryšio paslaugų teikėjų. Norėdami pradėti juo naudotis:

  • Iš savo mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo (Bitė, Tele2 arba Telia) įsigykite SIM kortelę su „Mobile-ID“ funkcija.
  • Pasirašykite sutikimą naudotis šia paslauga. „Mobile-ID“ sertifikatas bus įrašomas į šią SIM kortelę.
  • Aktyvuokite SIM kortelę pagal savo mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo instrukcijas.

 

Dėl platesnės informacijos apie „Mobile-ID“ kreipkitės į su Jumis dirbantį DocLogix klientų vadovą arba bendruoju el.paštu sales@doclogix.lt

Komentarai

Susisiekite su mumis

Norėtumėte sužinoti kaip „DocLogix“ gali padėti Jūsų organizacijai? Susisiekite su mumis, užpildydami žemiau esančią formą.

Siekdami, kad naršymas mūsų interneto puslapiuose būtų kuo patogesnis, naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Supratau” Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite „DocLogix” Privatumo politikoje.